sidebar

Чи обов'язковий техогляд в Україні в 2022 році

На початку року в багатьох ЗМІ прогнозували впровадження обов'язкового техогляду для машин з осені 2022 року.

Техогляд автомобілів передбачається Угодою про асоціацію з Євросоюзом та Міністерство інфраструктури розробило законопроект, який мав запровадити його. Передбачалося, що це буде з осені 2022 року, але поки що документ офіційно не ухвалили. А отже, поки що обов'язкового техогляду автомобілів в Україні не вводять.

Що буде, якщо законопроект про ТО в Україні ухвалять

Якщо ж законопроект підпишуть, то обов'язковому технічному контролю будуть підлягати будь-які транспортні засоби, які зареєстровані в Україні та беруть участь у дорожньому русі. Згідно з проектом, винятком будуть лише:

  • транспортні засоби з конструкційною швидкістю трохи більше 25 км/год;
  • транспортні засоби, що не використовуються на вулично-дорожній мережі загального користування;
  • транспортні засоби з об'ємом двигуна, що не перевищує 125 кубічних сантиметрів, або електродвигуном потужністю до 4 кВт;
  • технічні засоби, призначені для агропромислового комплексу, визначено Законом України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України", крім колісних тракторів, що використовують на дорогах загального користування з максимальною проектною швидкістю понад 40 кілометрів на годину.

Проектом передбачено регулярну періодичність ТО, а саме:

  • авто, де не більше 8 сидінь – через чотири роки від дати першої реєстрації, а потім кожні два роки;
  • авто, де не більше 9-ти сидінь, що використовуються як таксі – через рік після першої реєстрації, а потім щорічно;
  • авто, де понад 8 сидінь – через рік від дати першої реєстрації, а потім щорічно протягом дев'яти років, а далі кожні шість місяців;
  • авто, призначені для перевезення вантажів із повною масою до 3,5 тонн – через чотири роки від першої реєстрації, а потім кожні два роки;
  • авто, призначені для перевезення вантажів з повною масою понад 3,5 тонни – через рік від першої реєстрації, а потім щорічно;
  • авто, де може проживати людина, з повною масою понад 3,5 тонни – через рік від першої реєстрації і потім щорічно;
  • колісні трактори, які їздять дорогами зі швидкістю понад 40 км/год – через чотири роки від дати першої реєстрації, а далі кожні два роки.
  • авто спеціального призначення – через рік від дати першої реєстрації, а далі щороку. Якщо машині більше 20 років, кожні 6 місяців.
  • авто, призначені для перевезення небезпечних вантажів – через рік із дати першої реєстрації, та був щорічно. Якщо машині більше 20 років, кожні 6 місяців.
  • двоколісних або триколісних транспортних засобів з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння 125 кубічних сантиметрів та більше або електродвигуна потужністю 4 кВт та більше – через два роки з дня першої реєстрації, а потім кожні два роки;
  • транспортних засобів з чотирма колесами, що мають двигун внутрішнього згоряння 125 кубічних сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше, споряджена маса яких не перевищує 400 кілограмів (550 кг для транспортних засобів, призначених для перевезення вантажів) без урахування маси акумуляторних батарей електричного двигуна, у тому числі спеціалізовані – через два роки з дня першої реєстрації, а надалі кожні два роки.

За їзду на авто, яке не пройшло техогляд, буде передбачено штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Подібні статті

Транспорт 17 квітня 2025
Врегулювання ринку автомобільних перевезень в Україні відповідно до європейських стандартів.

Президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний Закон 4337-IX (законопроект 4560 від 30.12.2020), що впорядковує ринок автотранспортних послуг відповідно до норм ЄС.

Транспорт 29 жовтня 2024
Польща змінює вимоги до міжнародних перевезень на своїй території. Що треба знати українським перевізникам?

Польща з 1 листопада вводить обов'язкову електронну реєстрацію для іноземних перевізників, зокрема українських.

Про це йдеться в повідомленні Львівської митниці, передаєLIGA.net.